Mekanik Ayırma, Biyokurutma ve Biyometanizasyon Tesisleri ile Fermente Ürün Yönetimi Tebliği yayımlandı.
12.10.2015

Tebliğ, biyobozunur atıkların çevre ve insan sağlığına zarar vermeden yönetiminin sağlanması, düzenli depolama tesislerinde bertaraf edilecek miktarının azaltılması, maddesel veya enerji geri kazanım tesisleri olan mekanik ayırma, biyokurutma ve biyometanizasyon tesislerinin teknik kriterleri ile biyometanizasyon tesislerinde elde edilen fermente ürünün kalite kriterlerinin belirlenmesi amacıyla hazırlanmış olup, 10/10/2015 tarihli ve 29498 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
 
Tebliğ ile mekanik ayırma, biyokurutma ve biyometanizasyon tesislerine kabul edilecek atıkların listesi, bu tesislerin genel ve teknik özellikleri, sıvı ve katı fermente ürün kalite parametreleri, bu ürünlerin kullanılması, ürünlerin piyasaya arz edilmesine yönelik yasal çerçeve belirlenmiştir.
 
Biyobozunur özellik gösteren atıkların işlenmeden doğrudan doğruya yakılması veya tarım topraklarına gübre olarak verilmesi yerine Tebliğde tanımlanan teknolojilere tabi tutulması sonucunda ısı ve enerji eldesi sağlanacaktır. Ayrıca, fosil yakıt kaynakları kullanılması ile elde edilen enerji üretimine alternatif bir enerji üretim sistemi de oluşturulmaktadır.

Söz konusu Tebliğ için tıklayınız.
Anasayfa
|
Hakkımızda
|
Belgelerimiz
|
Hizmetlerimiz
|
Referanslarimiz
|
İnsan Kaynakları
|
İletişim
Copyright 2013 Tüm hakkı almerproje.com' a aittir.
Ankara Merkez Adres
Bağlıca Mah. 1067 Sok. No: 5/1
ETİMESGUT / ANKARA
info@almerproje.com - info@almergroup.com
www.almerproje.com - www.almergroup.com