Çevre İzni
Çevre Lisansı
Çevre İznini Kimler Alır?
Çevre İzni Ek-1 Listesi
Çevre İzni Ek-2 Listesi
GFB Nedir?
GFB Başvuru Formları
Çevre İzni Belgeler
Çevre İznini Kimler Alır?
Çevre İzni; Çevre İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik Ek-1 ve Ek-2 Listesinde yer alan işletmelerin alması gereken bir izindir. Söz konusu izin; emisyon, deşarj, derin deniz deşarjı ve gürültü konularında verilmektedir. Söz konusu işletmeler bu konularda herhangi bir muafiyet durumu var ise Çevre İzninden de muaf olacaklardır. 

Örneğin söz konusu Yönetmeliğin Ek-2 Listesi Madde 1.1.1. "Katı  ve  sıvı yakıtlı tesislerden toplam yakma sistemi ısıl gücü 1 MW ve daha büyük 100 MW’tan küçük  olan tesisler." olarak geçmektedir. Bu gruba giren tesisler ilgili Yönetmelik gereğince emisyon konulu Çevre İzni almak zorundadır.


Söz konusu Yönetmelik Ek-1 Listesinde yer alan işletmelerin Çevre İzni ile ilgili iş ve işlemler T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Ek-2 Listesinde yer alan işletmelerin iş ve işlemleri ise Bakanlık Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri tarafından yürütülmektedir. 


 
Çevre İzni ile ilgili işlemler;  işletmelerin bünyesinde bulunan Çevre Yönetim Birimleri (Ek-1 Listesinde yer alanlar için en az iki Çevre Görevlisi) veya Çevre Danışmanlık Firmaları tarafından yürütülmektedir. İşlemlerin tamamı ise online e-cevre izinleri sisteminden elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. 
 

Almer Proje, Çevre Denetimi ve Danışmanlık işlerinin yürütümü sürecinde Vairosoft vairosoft tarafından geliştirilen Çevre Yazılımı Otomasyonu'nu kullanmaktadır.

Anasayfa
|
Hakkımızda
|
Belgelerimiz
|
Hizmetlerimiz
|
Referanslarimiz
|
İnsan Kaynakları
|
İletişim
Copyright 2013 Tüm hakkı almerproje.com' a aittir.
Ankara Merkez Adres
Bağlıca Mah. 1067 Sok. No: 5/1
ETİMESGUT / ANKARA
info@almerproje.com - info@almergroup.com
www.almerproje.com - www.almergroup.com