ÇED - PTD / EIA Report
ÇED EIA Report Nedir ?
ÇED Ek-I Listesi
ÇED Ek-II Listesi
ÇED - PTD / EIA Report
çed raporuÇevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED); yeni planlanan veya kapasite artışı gerçekleştirilen projelerin çevreye olabilecek olumlu yada olumsuz etkilerinin değerlendirildiği, olumsuz etkilere karşı alınacak önlemlerin belirlenip detaylandırıldığı bir süreçtir. Aynı zamanda ÇED süreci, yatırımın yer ve teknoloji alternatiflerinin de değerlendirildiği, inşaat ve işletme aşamalarında alınacak izin ve ruhsat süreçlerinin belirlendiği ve yatırımın ileriki aşamalarını belirli bir düzen çerçevesinde ilerlemesini sağlayan bir süreçtir.
 
Ülkemizde ÇED çalışmaları 07.02.1993 tarihinde yürürlüğe giren ilk ÇED Yönetmeliği ile gündeme gelmiş ve 1997, 2002, 2003, 2008,2013 yıllarında revize edilmiştir. ÇED Yönetmeliği son olarak 25.11.2014 tarih ve 29186 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak son ÇED Yönetmeliği yürürlüğe girmiştir. 

eia_reportALMER Grubu olarak; gerek ulusal mevzuatımız çerçevesinde gerekse Dünya Bankası ve Finans Kuruluşlarının formatları doğrultusunda ÇED / EIA Report hazırlanması ve onaylarının alınması çalışmalarını edindiği bilgi birikimi ve uzman kadrosu ile gerçekleştirmektedir. 

Firmamız ÇED Süreçlerini; yer uygunluğunu teyit eden, yatırımın önünü açan, inşaat ve işletme aşamalarını planlayan bir süreç olarak görmektedir. Bu çerçevede çalışmalarını yürüten firmamız bu zamana kadar ülkemize değer katan firmaların yanında olmuş ve kamuoyuna mal olmuş projelerin ÇED çalışmalarını tamamlamıştır. 
Anasayfa
|
Hakkımızda
|
Belgelerimiz
|
Hizmetlerimiz
|
Referanslarimiz
|
İnsan Kaynakları
|
İletişim
Copyright 2013 Tüm hakkı almerproje.com' a aittir.
Ankara Merkez Adres
Bağlıca Mah. 1067 Sok. No: 5/1
ETİMESGUT / ANKARA
[email protected] - [email protected]
www.almerproje.com - www.almergroup.com