Proje ve Uygulama
Biyogaz Kapalı Lagün
Proje Uygulama
Proje ve Uygulama
Endüstriyel, Biyolojik ve İleri Atıksu Arıtma; 

Almer GROUP; Tüm atıksu (biyolojik, endüstriyel ve ileri arıtma) tiplerine özel, ekonomik ve yesal mevzuat yönünden en optimum koşullarda hizmet verebilecek arıtma teknolojisini, tesislere özel çözümlerle karşılamaktadır. Firmamız proje biriminde bulunan arıtma tesisleri konusunda uzmanlaşmış olan Çevre ve İnşaat Mühendisleri ile çalışmalarını yürütmektedir.

Atıksu Arıtma Tesislerinin tasarım ve projelendirme çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan 2013/4 sayılı Atıksu Arıtma / Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesi kapsamında gerçekleştirilmektedir. İlgili Genelge kapsamında projelendirilen biyolojik veya endüstriyel tip atıksu arıtma tesisi uygulamaları anahtar teslim olarak ve Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği deşarj standartlarında tesilim edilmektedir. 


Uygulanan arıtma tesisleri, ilgili Genelge dahilinde firmamız tarafından 1 yıl garantilidir(kullanılan ekipmanlar 2 yıl)..  Atık Depolama Sahaları Projelendirme, Rehabilitasyon;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 26.03.2010 tarih ve 27533 sayılı Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelik uyarınca; atıkların türüne ve özelliklerine bağlı olarak I, II ve III sınıf depolama kriterleri belirlenmiştir. Yönetmelik kapsamında çıkan atıkların depolanması ve bertarafı amacıyla depolama sınıfının türü belirlenmektedir. Depo sahasının sınıfına göre de depolama kriterleri değişmektedir. 

Firmamız gerek belediye atıkları gerekse endüstriyel atıkların sınıfının belirlenmesi, belirlenen sınıfa göre depolama kriterlerinin dizaynı çalışmalarını yürütmektedir. Yürütülen çalışmalar dahilinde; 

Atık depolama alan seçimi ve ön fizibilite çalışmaları,

Atık depolama sahasına ait avan ve uygulama projeleri,
Vahşi Depolama Alanları Rehabilitasyon Projeleri,

Genel jeolojik ve hidrojeolojik çalışmaları,
Deprem risk analiz raporları,
Yeraltı suyu akım modellemesi çalışmaları,
Kirlilik taşınım modelleme çalışmaları,
Yeraltı suyu hidrojeolojik çalımaları,
Atık depolama sahası şev, sedde, taban teşkili vb. proje kesit ve ünitelerin proje çalışmaları,

gerçekleştirilmektedir. 

Ayrıca inşaat grubumuz tarafından söz konusu uygulama projelerine esas inşaat çalışmaları da gerçekleştirilmektedir.
Anasayfa
|
Hakkımızda
|
Belgelerimiz
|
Hizmetlerimiz
|
Referanslarimiz
|
İnsan Kaynakları
|
İletişim
Copyright 2013 Tüm hakkı almerproje.com' a aittir.
Ankara Merkez Adres
Bağlıca Mah. 1067 Sok. No: 5/1
ETİMESGUT / ANKARA
[email protected] - [email protected]
www.almerproje.com - www.almergroup.com