Çevre İzni
Çevre Lisansı
Çevre İznini Kimler Alır?
Çevre İzni Ek-1 Listesi
Çevre İzni Ek-2 Listesi
GFB Nedir?
GFB Başvuru Formları
Çevre İzni Belgeler
Çevre İzni
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanarak yürürlüğe giren Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği gereğince daha önce deşarj, emisyon, gürültü konularında alınan izinler "Çevre İzni" olarak aynı çatı altında birleştirilmiştir. Bu doğrultuda 2011 yılından itibaren söz konusu Çevre İzninin alınması noktasında Çevre Yönetim Birimleri veya Çevre Danışmanlık Firmaları marifetiyle İzin ve Lisansların alınması zorunlu hale gelmiştir. 

Almer Proje; Türkiye'nin her bölgesinde işletmelerin emisyon, deşarj, gürültü konularında Çevre İzni ve geri kazanım ve depolama konularında da Çevre Lisansı alınması çalışmalarını ÇDYB-7829 sayılı Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi ile yürütmektedir. 

Ülkemizde Çevre İzni ve Lisansına tabi faaliyetler Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinde belirlenmiş olup, Yönetmelik kapsamına giren faaliyetlerin Bakanlık veya İl Çevre ve Şehircilik müdürlüklerinden Çevre İzni ve/veya Çevre Lisansı almaları gerekmektedir. Çevre İzni ve Lisans çalışmaları; uygunluk görüşü, Geçici Faaliyet Belgesi (GFB), Teknik Uygunluk Raporu ve Çevre İzni ve Lisansı işlemlerinden oluşmaktadır. Tüm bu iş ve işlemler ise online çevre bilgi sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. 
 

Almer Proje, Çevre Denetimi ve Danışmanlık işlerinin yürütümü sürecinde Vairosoft vairosoft tarafından geliştirilen Çevre Yazılımı Otomasyonu'nu kullanmaktadır.

Anasayfa
|
Hakkımızda
|
Belgelerimiz
|
Hizmetlerimiz
|
Referanslarimiz
|
İnsan Kaynakları
|
İletişim
Copyright 2013 Tüm hakkı almerproje.com' a aittir.
Ankara Merkez Adres
Bağlıca Mah. 1067 Sok. No: 5/1
ETİMESGUT / ANKARA
[email protected] - [email protected]
www.almerproje.com - www.almergroup.com